Podobne Filmy do „Tamte Dni Tamte Noce”


Tamte Dni Tamte Noce otrzymało wiele nagród. Jednym z lepszych aspektów filmu jest to, że oprócz tego, że sam w sobie jest wspaniałym dziełem, wydaje się, że mógł być inspirowany innymi równie dobrymi filmami. Oto nasza lista podobnych filmów:

 1. 1 Opowieść letnia (A Summer’s Tale)


  Twórczość Erica Rohmer'a chyba najbardziej wpłynęła na Call Me By Your Name; jest to porównanie, które najbardziej rzuca się w oczy recenzentom.

  Frustracja głównego bohatera i letnie otoczenie sprawiają, że jest to fascynująca propozycja.

 2. 2 Grzeczny i grzeszny (Youth in Revolt)


  "Grzeczny i grzeszny" można oficjalnie określić bardziej jako "komedię", ale nie dajcie się zwieść. Film ten ma wiele do zaoferowania.

 3. 3 Wilgotne miejsca (Wetlands)


  Wiele pisano o tym, jak odważne jest" Call Me By Your Name" w jego niekończącym się obrazie dojrzewania. Pod tym względem "Wetlands" to przewyższa. To najbardziej intrygujący film, jaki kiedykolwiek widziałem w przypadku filmu o "dorastaniu nastolatków". Jest to jednocześnie obrzydliwe i zabawne.

  To co czyni go niezwykle efektywnym to Carla Juri. Ma wiele charyzmy, a jej urok jest zbliżony do Timothée Chalamet'a.

 4. 4 Prawie jak miłość (It Felt Like Love)


  "Felt Like Love" to kolejny przykład niedojrzałej nastolatki, która nie współgra z najbliższym środowiskiem.

  Mimo, że Call Me By Your Name ukazuje postać z tej samej grupy wiekowej, jest coś, co sprawia, że "It Felt Like Love" ma w sobie więcej dramaturgii.

 5. 5 Młoda i piękna (Young & Beautiful)


  Francois Ozon, najbardziej znany z filmu "Swimming Pool" (2003), podjął się niezwykłego wyzwania z filmem "Young & Beautiful". Pomysł przedstawienia prostytucji i życia "dziewczyny na telefon" jest bardzo dobrze przemyślany.

  W filmie Ozon'a otrzymujemy postać, która eksperymentuje i robi rzeczy, które są tajemnicze nawet dla niej samej. Jest na etapie poznawania swojego życia. Reżyser nigdy nie znieważa inteligencji widza, dokładnie wyjaśniając, dlaczego bohater dokonuje pewnych wyborów.

 6. 6 Za naszą miłość (À Nos Amours)


  Intymny dramat Maurice'a Pialat'a, którego główną bohaterką jest 15-letnia studentka Suzanne (Sandrine Bonnaire). Dziewczyna pozbawiona rodzinnego ciepła i bezpieczeństwa poszukuje bliskości w pełnych przygód relacjach seksualnych. Śpi z każdym, kto chce ją mieć, mimo że nie ma z nimi żadnej więzi emocjonalnej. Odrzuca tylko Luca, choć on wyjawia do niej swoje szczere uczucia.

 7. 7 Moja łódź podwodna (Submarine)


  To jeden z lepszych filmów ostatnich lat. Podobnie jak Call Me By Your Name, również bazuje na książce. Główny bohater, Oliver Tate, to kolejny chłopak, który mimo młodego wieku jest mądrzejszy od swoich rówieśników, ale wciąż zmaga się z dorastaniem. Przechodzi przez różne etapy, tak jak wielu młodych ludzi; eksperymentuje z różnymi tożsamościami i nie znajduje szczęścia w żadnej z nich.

  W "Submarine" akcja toczy się jeszcze w roku szkolnym, podczas gdy "Call Me By Your Name" opowiada bardziej o tym, co dzieje się podczas wakacji. Oba filmy mają jednak podobny charakter.

 8. 8 Moonlight


  "Moonlight" jest ekranizacją sztuki, ale nie jest to teatr na dużym ekranie. Jenkins jest reżyserem, który myśli kinem - w całym spektrum możliwości. Potrafi skakać przez lata życia bohatera i przeskakiwać "jeden do jednego" przez magiczne chwile.


Podziel się z przyjaciółmi!

Wybierz Format
Zwykły post / Artykuł
Dłuższy Post/Artykuł opowiadający jakąś historię, news czy cokolwiek innego
Lista
Klasyczna lista (np. 10 zdjęć...)
Quiz Wyboru
Seria pytań z prawidłowymi i błędnymi odpowiedziami, które mają na celu sprawdzenie wiedzy
Test osobowości
Seria pytań, które mają na celu odkrycie czegoś na temat własnej osobowości
Ankieta
Głosowanie w celu podejmowania decyzji lub określania opinii
Wideo
Przesyłaj swoje wideo lub osadź z YouTube czy Vimeo